TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi
IELTS Sınavına Hazırlık - Online
Detaylı Bilgi İçin;
0 538 035 88 71 - 0 538 035 88 82

IELTS SINAVINA HAZIRLIK EĞİTİMİ

IELTS (Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi), İngilizce dil seviyesi belirleme için uluslararası alanda geçerliliğe sahip bir sınav sistemidir.

Eğitimlerine yurtdışında devam etmek ve İngilizce dilinin kullanıldığı ülkelerde üniversite eğitimi almak isteyenler için zorunlu bir yabancı dil aşaması olan IELTS Sınavı; dünya çapında 10 bini aşkın kurum ve kuruluş tarafından kabul edilir.

Sınav iki türde yapılmaktadır: akademik ve genel amaçlı. Akademik sınav İngilizce konuşulan bir ülkede üniversite eğitimi almak veya mesleklerini icra etmek isteyenler için gereklidir. Genel amaçlı sınav ise akademik olmayan çalışma, staj veya göçmenlik başvuruları için gereklidir. Her iki türde de okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri ölçülür. Üzerinden iki yıl geçmiş olan sınav sonuçları geçersiz sayılmaktadır.

IELTS SINAVINA HAZIRLIK EĞİTİMİNİN AMACI 

IELTS Sınavına Hazırlık Eğitiminde dört bölümden oluşan IELTS sınavına hazırlanabilmek için gerekli olan beceriler ve stratejiler konusunda eğitim verilmesi amaçlanır.

IELTS SINAVINA HAZIRLIK EĞİTİMİNİN İÇERİĞİ 

Program süresince sınavda yer alan ileri düzey okuma ve dinleme metinlerini anlama, soru tiplerini inceleme ve doğru cevapları uygun zamanda verebilme, akademik yazı yazma, konuşma becerilerini geliştirme konusunda çalışmalar yapılır. Katılımcılar sınıfta örnek sorular çözerek becerilerini güçlendireceklerdir

Katılımcılar, IELTS Sınav formatıyla ve karşılaşacağı IELTS Soru tipleriyle tanışır, sınav süresini en iyi şekilde değerlendirebilmek adına IELTS soruları ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olur ve IELTS sınavı stratejilerini öğrenir.

EĞİTİMİN VERİLECEĞİ YER

IELTS sınavına hazırlık eğitimi hem küresel düzeyde hem de ulusal düzeyde büyük bir değişim yaratan COVID-19 salgını dolayısıyla eğitim öğretim süreçlerinin kesintiye uğratılmaması adına online eğitim olarak gerçekleştirilecektir. 

EĞİTİM SÜRESİ

PRE-IELTS Eğitimine katılacaklar için Eğitim süresi 120 saat olup 13 hafta sürecektir.

TEDÜSEM tarafından uygulanacak Sınav sonucuna göre 5’ten 6’ya geçiş ve daha üstü düzeyde olan IELTS Sınavına Hazırlık Eğitimine katılacaklar için Eğitim süresi 120 saat olup 13 hafta sürecektir.

Katılımcıların seviyelerinin belirlenmesi için TEDÜSEM tarafından IELTS TEST’i uygulanacaktır. IELTS Test Online uygulanacak olup 16 Kasım 2022 saat 17:00’a kadar ön kayıt yaptırmış ve aşağıda belirtilen hesaba 100 TL olan sınav ücretini yatırmış olan adaylara sınav giriş bilgileri TEDÜSEM tarafından 18 Kasım 2022 tarihinde e-mail yolu ile iletilecektir. IELTS Test sonucunu takiben katılımcılar Eğitim Ücreti Ödeme işlemlerini gerçekleştirecektir.

Yeterli kontenjana ulaşılmadığı taktirde sınav ücreti katılımcıya iade edilecektir. Sınav sonucu sonrası kayıt yaptıracak olan katılımcılar eğitim ücretini 100 TL eksik yatıracaklardır. 

Hesap adı:  TED ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ İŞLETMESİ

Şube adı: Denizbank Cebeci Şubesi

IBAN no: TR34 0013 4000 0078 4412 8000 01

Açıklama Kısmına “IELTS Deneme Sınavı-3 İsim-Soyisim” yazınız.

 

Sınav Tarihi: 19 Kasım 2022 Cumartesi (10.00-18.00 arası sınav online olarak erişime açık olacaktır.)

Speaking Sınavı 20 Kasım 2022 Pazar 18.00-21.00 saatleri arasında Zoom üzerinden yapılacaktır. Speaking Sınavının Zoom giriş bilgileri Yazılı sınava giren adaylara sınav saati öncesinde SMS yolu ile gönderilecektir. Sınavda belirlenen seviyeye göre Kesin Kayıt yaptırmaları için adaylar ile iletişime geçilecektir.

BAŞLANGIÇ ve BİTİŞ TARİHİ

PRE-IELTS: 28 Kasım 2022 – 27 Şubat 2023

5'ten 6'ya geçiş ve üstü: 28 Kasım 2022 – 27 Şubat 2023

EĞİTİMİ GÜNLERİ VE SAATLERİ

Pazartesi: 19:00-22:00

Çarşamba: 19:00-22:00

Cumartesi: 09:30-12:30

EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR

IELTS Sınavına Hazırlık Eğitimi 'ne;

  • Eğitim hayatlarına yurt dışında devam etmek isteyenler,
  • İngilizcenin geçerli olduğu kurumlarda kariyerlerine devam edecek olanlar,
  • Ülkemizde bazı üniversitelerin kabul ettiği üzere İngilizce hazırlık sınıfı eğitiminden muaf tutulmak isteyenler.

Katılabilirler.

ÖN KOŞULLAR

TED Üniversitesi tarafından düzenlenen Seviye Tespit Sınavına girmiş olmak. 

EĞİTİM ÜCRETİ

PRE-IELTS Eğitimi için: 6.480 TL (KDV DAHİL)

IELTS Sınavına Hazırlık Eğitimi için: 6.480 TL (KDV DAHİL)

EĞİTİM İNDİRİM ORANLARI

  • TEDÜ İktisadi İşletmesi SEM bünyesinde açılacak program kayıt ücretlerinde aksi belirtilmedikçe; TEDÜ öğrencileri için :  %30 indirim,
  • TED Üniversitesi akademik, idari personeli ve söz konusu personellerin eş ve çocukları için:  %30 indirim,
  • TED Okulları öğrencileri için: %30 indirim,
  • TED ve tüm TED Okulları personel eş ve çocukları için: %10 indirim,
  • TEDÜ ve TED Okulları mezunları ve velilerine: %20 indirim
  • Diğer öğrenciler, Merkezimizin düzenlediği sürekli eğitim programlarına daha önce katılmış olanlar, Özel veya Kamu kuruluşlarından gelen toplu taleplerde 4 ve üzeri katılımcı olduğunda: %10 indirim

 

*Eğitim yeterli katlımcı sayısına ulaşıldığında açılacaktır.