TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi
IELTS Sınavına Hazırlık - Online

IELTS SINAVA HAZIRLIK EĞİTİMİNİN AMACI                                                     

Onlıne IELTS Eğitim programında dört bölümden oluşan IELTS sınavına hazırlanabilmek için gerekli olan beceriler ve stratejiler konusunda eğitim verilmesi amaçlanır.

IELTS (Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi), İngilizce dil seviyesi belirleme için uluslararası alanda geçerliliğe sahip bir sınav sistemidir.

Eğitimlerine yurtdışında devam etmek ve İngilizce dilinin kullanıldığı ülkelerde üniversite eğitimi almak isteyenler için zorunlu bir yabancı dil aşaması olan IELTS; ABD ve Birleşik Krallık başta olmak üzere pek çok ülkede kabul edilen bir yabancı dil tespit sınavıdır. Üniversitelerin yanı sıra göçmenlik büroları ve profesyonel kurumlar tarafından da istenen bu sınav, dünya çapında 10 bini aşkın kurum ve kuruluş tarafından kabul edilir.

Sınav iki türde yapılmaktadır: akademik ve genel amaçlı. Akademik sınav İngilizce konuşulan bir ülkede üniversite eğitimi almak veya mesleklerini icra etmek isteyenler için gereklidir. Genel amaçlı sınav ise akademik olmayan çalışma, staj veya göçmenlik başvuruları için gereklidir.

Sınav sonucu 1 (bilgisi yok) ile 9 (uzman) arasında değişen seviye belirleme üzerine kurulmuştur. Üzerinden iki yıl geçmiş olan sınav sonuçları geçersiz sayılmaktadır.

Genel itibariyle akademik ve genel eğitim olarak iki farklı çeşide sahip olan IELTS sınavında her iki türde de okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri ölçülür. 

Bu bölümler için 0-9 arasında değerlendirme notu verildikten sonra genel değerlendirme seviyesine ulaşılır. Sınavın önemli bir bölümünü oluşturan konuşma bölümünde sınava katılan kişi bir denetçiyle beraber sohbet eder. Denetçi sınava katılan kişiyle ilgili değerlendirmelerini not eder ayrıca tüm sohbet kayıt altına alınır.

 

ONLINE IELTS EĞİTİMİNİN İÇERİĞİ                                                   

Program süresince sınavda yer alan ileri düzey okuma ve dinleme metinlerini anlama, soru tiplerini inceleme ve doğru cevapları uygun zamanda verebilme, akademik yazı yazma, konuşma becerilerini geliştirme konusunda çalışmalar yapılır. Katılımcılar sınıfta örnek sorular çözerek becerilerini güçlendireceklerdir

Katılımcılar, IELTS sınav formatıyla ve karşılaşacağı IELTS soru tipleriyle tanışır, sınav süresini en iyi şekilde değerlendirebilmek adına IELTS soruları ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olur ve IELTS sınavı stratejilerini öğrenir.

 

BAŞLANGIÇ ve BİTİŞ TARİHİ

27 Temmuz – 23 Eylül 2020

 

SÜRESİ                                                                

72 saat

 

EĞİTİM GÜNLERİ VE SAATLERİ

Hafta içi Pazartesi – Çarşamba - Cuma

18:30-20:30

 

EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR

IELTS Sınavına Hazırlık Eğitimine;

Eğitim hayatlarına yurt dışında devam etmek isteyenler,

 İngilizcenin geçerli olduğu kurumlarda kariyerlerine devam edecek olanlar,

 Ülkemizde bazı üniversitelerin kabul ettiği üzere İngilizce hazırlık sınıfı eğitiminden muaf tutulmak isteyenler.

 

ÖN KOŞULLAR                                                               

TED Üniversitesi tarafından düzenlenen Seviye Tespit Sınavına girmiş olmak. 

 

ÜCRETİ                                                                 

1.450 TL (KDV Dahil)

 

EĞİTİMİN VERİLECEĞİ YER

Online IELTS Sınavına Hazırlık Eğitimi , hem küresel düzeyde hem de ulusal düzeyde büyük bir değişim yaratan COVID-19 salgını dolayısıyla eğitim öğretim süreçlerinin kesintiye uğratılmaması adına uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilecektir. 

TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

IELTS KURSU