TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi
IELTS Sınavına Hazırlık - Online
Buraya tıklayarak ön başvuru yapabilirsiniz.
Detaylı Bilgi İçin;
0 538 035 88 71 - 0 538 035 88 82

IELTS SINAVA HAZIRLIK

IELTS (Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sistemi), İngilizce dil seviyesi belirleme için uluslararası alanda geçerliliğe sahip bir sınav sistemidir.

Eğitimlerine yurtdışında devam etmek ve İngilizce dilinin kullanıldığı ülkelerde üniversite eğitimi almak isteyenler için zorunlu bir yabancı dil aşaması olan IELTS Sınavı; dünya çapında 10 bini aşkın kurum ve kuruluş tarafından kabul edilir.

Sınav iki türde yapılmaktadır: akademik ve genel amaçlı. Akademik sınav İngilizce konuşulan bir ülkede üniversite eğitimi almak veya mesleklerini icra etmek isteyenler için gereklidir. Genel amaçlı sınav ise akademik olmayan çalışma, staj veya göçmenlik başvuruları için gereklidir. Her iki türde de okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri ölçülür. Üzerinden iki yıl geçmiş olan sınav sonuçları geçersiz sayılmaktadır.

EĞİTİMİ'NİN AMACI 

Onlıne IELTS Eğitim programında dört bölümden oluşan IELTS sınavına hazırlanabilmek için gerekli olan beceriler ve stratejiler konusunda eğitim verilmesi amaçlanır.

ONLINE IELTS KURSU 'NUN İÇERİĞİ 

Program süresince sınavda yer alan ileri düzey okuma ve dinleme metinlerini anlama, soru tiplerini inceleme ve doğru cevapları uygun zamanda verebilme, akademik yazı yazma, konuşma becerilerini geliştirme konusunda çalışmalar yapılır. Katılımcılar sınıfta örnek sorular çözerek becerilerini güçlendireceklerdir

Katılımcılar, ielts sınav formatıyla ve karşılaşacağı ielts soru tipleriyle tanışır, sınav süresini en iyi şekilde değerlendirebilmek adına IELTS soruları ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olur ve IELTS sınavı stratejilerini öğrenir.

BAŞLANGIÇ ve BİTİŞ TARİHİ

EKİM 2021

IELTS KURSU SÜRESİ

72 saat

IELTS KURSU EĞİTİM GÜNLERİ VE SAATLERİ

Haftasonu Cumartesi-Pazar

09:30-12:30 

EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR

IELTS Sınavına Hazırlık Eğitimi 'ne;

Eğitim hayatlarına yurt dışında devam etmek isteyenler,

İngilizcenin geçerli olduğu kurumlarda kariyerlerine devam edecek olanlar,

Ülkemizde bazı üniversitelerin kabul ettiği üzere İngilizce hazırlık sınıfı eğitiminden muaf tutulmak isteyenler.

ÖN KOŞULLAR

TED Üniversitesi tarafından düzenlenen Seviye Tespit Sınavına girmiş olmak. 

IELTS KURS ÜCRETİ

1.450 TL (KDV Dahil)

EĞİTİMİN VERİLECEĞİ YER

Online ielts sınavına hazırlık eğitimi , hem küresel düzeyde hem de ulusal düzeyde büyük bir değişim yaratan COVID-19 salgını dolayısıyla eğitim öğretim süreçlerinin kesintiye uğratılmaması adına uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilecektir. 

 

TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi