Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Stres Yönetim Teknikleri (Gevşeme ve nefes egzersizi uygulaması ile)

Bu eğitim için ön kayıt alıyoruz, hemen ön kaydınızı yapın, eğitim açıldığında size haber verelim.
Eğitim Süresi: 
6 saat (1 gün)
Kontenjan: 
20

Eğitimin Amacı

İnsan ilişkilerinde, olumsuz durumların kaynağını belirlemek ve öncelikle bu durumu önleyebilmek için insanlara doğru bir yaklaşımda bulunmak, zor durumlar karşısında kontrollü davranarak bu durumu kişinin kendisi için en uygun şekilde sonuçlandırılmasını sağlamak bazı bilgi ve beceriler gerektirmektedir.

Bu eğitimde, zor insanların yarattıkları sorunlu durumları kontrol altına alabilmek ve bu sırada yaşanabilecek yıkıcı duyguların etkilerini en aza indirebilmek için hayata bakış açılarında farklılık yaratacak, gerçek hayatta uygulanabilmesi mümkün olan teknikler anlatılmaktadır. Eğitim zor durumlarda kullanılabilecek temek gevşeme ve nefes tekniklerini de içermektedir.

Eğitimin İçeriği

  • Stresin tanımı ve belirtileri
  • Stres kaynaklarının belirlenmesi
  • Zor İnsanlara yönelik başa çıkma stratejileri (Bilişsel, Davranışsal)
  • Stresle başa çıkma stratejileri (Bilişsel, Davranışsal)
  • Uygulamalı nefes ve gevşeme egzersizi

Eğitimin Yöntemi

Etkileşimli Sunum, Soru-cevap, Grup çalışması, Örnek Uygulama

Eğitim Sonu Kazanımlar

Bu eğitim sonunda katılımcıların Günlük yaşamdaki ve İş yaşamındaki stres ve zor kişilerle başa çıkmalarına yönelik yetkinlikleri kazanması hedeflenmektedir. Bu eğitim sayesinde kişinin stres karşısında verdiği tepkileri ve kendini daha iyi tanıyarak, öğrendiği yeni bilişsel ve davranışçı tekniklerle yaşanılan sıkıntılı durumu daha iyi yönetmesi beklenmektedir.